Hans Zimmer Live on Tour 2016 | Praha 7.5.2016

9. května 2016 v 13:58 | © Králičí máma píše |  Viděli jsme

Jeho hudbu zaslechl snad každý, kdo rád sleduje filmy. I když někteří možná neví, že je hudba právě od něj. Můj manžel je jeho dloiholetým fanouškem, už od základní školy. A tak. když jsem se během podzimu doslechla, že bude mít u nás Hans koncert, neváhala jsem a koupila manželovi k Vánocům vstupenky (pravda, částečně to byl dárek i pro mně). Já až tak obrovský fanoušek nejsem, jeho hudbu mám velmi ráda, ale s manželem se to nedá srovnat. V sobotu nastal den D a my se vydali do Prahy. Jaký byl náš výlet a především koncert?


Po naobědvání a krátkém, ale pečlivém balení v sobotu dopoledne jsme se vydali směr autobusové nádraží, odkud vyjížděl náš zarezervovaný autobus. Plánovaný odjezd byl ve 13:40. Dopoledne bylo tedy na vše dostatek času i na patřičné rozloučení se zvěří a sepsání manuálu, jak se o ně starat naší dočasné paniččce Verče, které tímto ještě jednou děkuji ( (Neměla to s nimi lehké, dělali bordel a chudák se vůbec nevyspala).

Odjezd byl přesný, Agenturu musím moc pochválit. Příjezd do Prahy taktéž. Cestu jsem si krátila puštěným filmem Mamma Mia. Chtěla jsem si zapmnout Velkého Gatsbyho, kterého jsem viděla zatím jen 1x, ale po zapnutí byl film příliš potichu a já nedokázala přijít na to, jak si na té dotykové obrazovce přidat zvuk Smějící se A Mamma Mia byla hlasitější, tak vyhrála Smějící se Manžel si cestu králtil pozorováním české krajiny.

V Praze jsme zapluli rovnou do metra ve stanici Anděl, já opět trochu nervy z místních eskalátorů (proč jen musí být tak strmé a rychlé? Smějící se no jo jsem halt jak holka z vesnice...my tu naše eskalátory máme o dost pomalejší). Naší cílovou stanicí byla Českomoravská. Ubytování jsme měli zajištěné cca 300m od O2 arény. Náš hotel jsme chviličku hledali, ale zdárně jsme se ubytovali. Náš pokojíček nás na první pohled hodně mile překvapil, na druhý už tak ne Smějící se Dveře, na WC se nedaly zavřít, v koupelně odšroubované veškeré háčky a držáky všeho - sprchy, ručníků, i toaletního papíru Smějící se No ale co...na pokoji jsme strávili cca 1,5 hodiny, během které jsme se stačili osprchnout, najíst převléct a já jednou za uherák nalíčit a šlo se směr O2 aréna.

Natěšená jsem byla převelice. Také proto, že manžel v O2 aréně ještě nebyl, má rád tyhle stadiony a tak jsem se těšila na jeho reakci až vstoupí do sálu. O2 aréna už byla otevřená, než jsme prošli kontrolou, tak jsme si chvilku počkali ve frontě. Našli jsme vstup do našeho sektoru a čekali až ho otevřou. Potkali jsme také známé, tak jsme trošku popovídali.

Manžel se dočkal a byli jsme puštěni dovnitř. Hala se mu převelice líbila a do začátku koncertu se zabavil pozorováním všeho. Kvůli opozdilým divákům byl začátek koncertu posunut o 15 minut za místo plánovaných 20:00 začal tedy ve 20:15.
Jelikož nejsem tak znalá fanynka, abych mohla psát nějakou recenzi, přináším seznam hraných skladeb a poté napíši můj celkový názor na koncert a mé dojmy. Koncert byl rozdělen do dvou částí, mezi kterými byla vsunuta 20ti minutová přestávka.

SEZNAM SKLADEB

Část prvníČást druhá
A) INITIAL MEDLEY + přivítání v češtině
 1. Driving (Miss Saisy)
 2. Discombobulate (Sherlock Holmes)
 3. Zoosters Breakout (Madagascar)
 4. Roll Tide (Crimson Tide)
 5. 160 BPM (Angels and demons)
B) GLADIATOR MEDLEY
 1. The Wheat
 2. The Battle
 3. Elysium
 4. Now We Are Free
 5. Chevaliers de Sangreal
C) LION KING MEDLEY
 1. Circle of Life (prelude)
 2. This Land
 3. Circle of life (ending)
D) PIRATES OF THE CARIBBEAN MEDLEY
 1. Jack Sparrow
 2. One Day
 3. Up is Down
 4. He´s a Pirate
A) INITIAL MEDLEY
 1. You´re so Cool (True Romance)
 2. Rain Man Theme (Rain Man)
B) ANN MARIE CALHOUN and MIKE EINZIGER BLUEGRASS SOLO (as part of their honeymoon) - SVĚTOVÁ PREMIÉRA

C) ELECTRO MEDLEY
 1. What Are You Going to Do When You Are Not Saving the World? (Man of Steel)
 2. Journey to the Line (The Thin Red Line)
 3. The Electro Suite (The Amazing Spider-man 2)
D) THE DARK KNIGHT MEDLEY
 1. Why so Serious?
 2. Like a Dog Chasing Cars
 3. Why Do We Fall?
 4. Introduce a Little Anarchy
 5. Bane Theme
E) Aurora... Speech about Christopher Nolan, remembrance of Heath Ledger and Colorado shootings in 2012

F) INTERSTELLAR MEDLEY
 1. Cornfield Chase
 2. Where weŕe going
 3. No Time for Caution
 4. Stay
G) CONCERT ENCORE - INCEPTION MEDLEY
 1. Dream is Collapsing
 2. Mombasa
 3. Time

Z koncertu mám jednoznačně velmi kladný pocit. Je to ten typ zážitku, na který vzpomínáte celý život, stejně tak jako vzpomínám na koncert Paddyho Kelly, o kterém zde mám také článek nebo na Cirque du soleil - Michael Jackson Immortal Tour. No a mé nejoblíbenější části koncertu? Kdybych měla vybrat jen něco, pak určitě Now We Are Free, celé medley Pirátů z karibiku (filmy jsem neviděla, ale soundtrack mám velmi ráda), Journey to the line (Tenká červená linie), Mombasa.

Hanse Zimmera jsem si oblíbila ještě více, teď si stále pouštím jeho hudbu. Popravdě jsem nečekala, že koncert bude takový nářez, byla to pro mě obrovská smršť co se týče hudby, ale i vizualizace. Takovou práci s osvětlením a efekty na plátně jsem opravdu nečekala. Koncert sice nebyl promítaný na plátno...ale v druhé polovině koncertu zde byly promítané různé vizuální efekty, které byly sladěné do rytmu hudby. V recenzích na koncert jsem četla, že to bylo zbytečné, že měli raději promítat koncert. Musím nesouhlasit. Vizualizace dokonale doplňovala atmosféru hudby a tedy jí tak o to více vyzdvihovala. To čekání, kdy se dvě červené linky na plátně spojí a co bude následovat dál bylo alespoň pro mě dost napínavé. Je pravda že v některých chvílích byly efekty velice silné a kontrastní a asi 2x se mi stalo, že jsem se musela přestat dívat. Možná mohli vyvěsit upozornění, že koncert není příliš vhodný pro epileptiky, pro ty to muselo být opravdu náročné a nebezpečné.

Co se zvuku týče, u některých skladeb byl trochu horší, buď příliš hlasitý nebo a to podle mě spíš, byl zhoršen tím, že jsme neseděli přímo uprostřeti proti orchestru, ale z boku. Ale mně osobně to nijak neubíralo na zážitku, který byl skutečně obrovský. Mít zde Hans Zimmer koncert opět, neváhám a jedu na výlet znova!

Jednu věc však zkritizovat musím. A sice nemožnost a netakt některých diváků. Dělím je do dvou skupin. První jsou ti, kteří se o koncert nezajímají. Předpokládám, že šli jen jako doprovod. Například v řadě před námi celý koncert propovídali, plno lidí si chatovalo na mobilu. Muž nad námi sledoval na mobilu hokej. To jako fakt? Tohle chování mi opravdu hodně vadí. Pokud nejsem fanouškem, na akci prostě nejdu. Za prvé je to otravné pro ty, co se na koncert těší a za druhé na jejich místě mohl sedět někdo, kdo o akci měl zájem, ale nedostalo se na něj vstupenek.

Druhou skupinou jsou "brzoodcházeči". Pardon, ale na tom pódiu podávalo plno lidí neskutečné výkony a sluší se jim za ten výkon alespoň zatleskat a ne se hromadně vytratit, jakmile zhasnou světla po posledním tónu. Chápu, že někdy někomu skutečně jede třeba vlak, ale když se hrnou ven takové davy, je to váážně trapný...Tak to by bylo ke kritice. Ale vidím to vždy a všude. Nejen zde...

A jako takovou třešničku na závěr jsem se dočetla dnes, že na pražském koncertě bylo natáčeno oficiální DVD. Takže se můžeme těšit na památku z našeho koncertu! Úžasný Přidávám ještě nějaká videa, která se objevila na internetu. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama