Květen 2016

VE SVITU SLUNCE

25. května 2016 v 22:23 | © Králičí máma píše |  Králíčci - fotografie
Dnes ještě jednou zdravím všechny mé čtenáře!

V práci jsem měla náročný den, hlavně nápor na nervy a tak po drobném klidu doma neznám lepšího relaxu než si upravit zase nějakou fotku. Na fotce je opět Scooby (jak jinak že? :-) ) Dostal nový kobereček a tak jsem trpělvě čekala, co se bude dít. Předpokládala jsem, že ho začne hrabat. Mezitím vždy udělal měnší pauzu, kdy hluboce nad něčím rozjímal. Někdy bych vážně chtěla vidět, co se v těch zvířecích mozečcích odehrává. Někdy jim závidím, jak jednoduchý svět musí mít. Neřeší každodenní zbytečnosti.

POUŽITÁ TECHNIKA: Nikon d5300 + 50mm f1.8 Nikkor
UPRAVOVÁNO: Gimp + Zoner Photo Studio 15


Pokud se vám fotka líbí nebo byste něco změnili, komentáře jsou vítány :-)


Přikládám srovnání před a po :-)

NERUŠIT PROSÍM

25. května 2016 v 8:18 | © Králičí máma píše |  Králíčci - fotografie
Hezký den všem!

Včera jsem Scoobymu uháčkovala na focení čepičku. Byla cíleně udělaná tak, aby vypadala, že je mu trochu velká. Zde můžete vidět jeho první reakci po nasazení - OPĚT slastně zachroupal zoubkama a šel prostě a jednoduše spinkat :-) Co já to mám za králíčka? :-) Je tak extrémně mazlivý, že cokoli se ho dotkne na hlavičce, tak si lehá a myslí si, že bude mazlení :-) Jsem zvedavá, jestli se mi s čepičkou podaří vyfotit někdy něco nespícího :-) Ale věřím, že jo, jen to bude chtít vyčkávat...což mám za ta léta docela naučené :-) Bohudík :-)

POUŽITÁ TECHNIKA: Nikon d5300 + 50mm f1.8 Nikkor
UPRAVOVÁNO: Gimp + Zoner Photo Studio 15

Lepší kvalita opět zde na deviantartu: http://aledobo.deviantart.com/art/Sleepy-rabbit-610994335

Popravdě trochu váhám zda zveřejnit srovnání fotky před a po. Prvoplánově jsem chtěla, ale na druhou stranu nechci, aby původní foto nepokazilo zde vytvořenou atmosféru a taky si to možná nechám pro sebe jako takové mé know how... Snad se na mě nebudete zlobit :-)


"Přátelé"

23. května 2016 v 22:11 | © Králičí máma píše |  Králíčci - fotografie
Možná jste zde někdo viděl fotku stejnou, ale s jinou úpravou, kterou jsem sem vkládala včera. Někdy se stane, že se mi úprava fotky v hlavě trochu rozleží...A tak upravuji znova. Tato verze se více přibližuje finální představě, jakou jsem měla.
Z nové verze mám skutečně radost a v lepší kvalitě jí můžete vidět zde na deviantartu.

Toto focení bylo v podstatě velmi spontánní. Scooby spinkal v ložnici a já měla chut ho vyfotit, jen tak do rodinného alba. Pak mne ale napadlo přidat k němu plyšáčka a nakonec mě ještě napadlo mu místo čepečku navléct na uši ponožku. Scooby si spokojeně zarochnil, ponožka na uších se mu hrozně líbila a pokračoval ve spaní a já si zvesela fotila :-) On je vůbec takovej splachovací a cokoli se ho dotkne bere jako že se s ním někdo mazlí....prostě umazlený králíček, co na to víc říct :-)


V zemi králičí

12. května 2016 v 6:59 | © Králičí máma píše |  Kresba a malba | Digitální
Po dlouhé době nová digitální malba. Začala jsem se učitl malovat v programu Artrage. Tento program mám hodně dlouho, má úžasné funkce, ale vždy jsem dávala přednost Gimpu, protože umožňuje práci s vrstvami. Artrage také, ale vyšší placená verze, o které do dost uvažuji. Ale i ve free verzi 1.1 se dá kouzlit.

Tento obrázek je malovaný převážně na notebooku bez použití myši a tablet byl použitý až na finální dodělávky. Celkový strávený čas cca 3 hodiny. Zkušený kreslíř by to zvládl rychleji. Jediné co mne mrzí je, že jsem si na začátku zapomněla nastavit velikost plátna a tak je obrázek v menším rozlišení.


Hans Zimmer Live on Tour 2016 | Praha 7.5.2016

9. května 2016 v 13:58 | © Králičí máma píše |  Viděli jsme

Jeho hudbu zaslechl snad každý, kdo rád sleduje filmy. I když někteří možná neví, že je hudba právě od něj. Můj manžel je jeho dloiholetým fanouškem, už od základní školy. A tak. když jsem se během podzimu doslechla, že bude mít u nás Hans koncert, neváhala jsem a koupila manželovi k Vánocům vstupenky (pravda, částečně to byl dárek i pro mně). Já až tak obrovský fanoušek nejsem, jeho hudbu mám velmi ráda, ale s manželem se to nedá srovnat. V sobotu nastal den D a my se vydali do Prahy. Jaký byl náš výlet a především koncert?

PŘED & PO | 3. ukázka

8. května 2016 v 19:18 | © Králičí máma píše |  Úpravy fotografií
Konečně přináším srovnání před a po, u kterého jsem na 100% spokojená. Za prvé jsem nadšená ze zachyceného momentu, kdy Sárinka začala strom očuchávat, takže vznikla absolutní momentka a za druhé - výsledná fotografie vypadá tak, jak jsem si jí představovala. Troufám si říc, že se řadí mezi jedny z mých nejpovedenějších úprav vůbec. Že bych se už s programem začala pomaličku sžívat? A co vy? co na úpravu říkáte? Nově můžete také hlasovat v anketě pod článkem.


PŘED & PO | 2. ukázka

6. května 2016 v 23:13 | © Králičí máma píše |  Úpravy fotografií
Přináším vám další srovnání mých úprav. Fotka je focená dnes a měla jsem z ní velkou radost. Nepotřebovala přílišného upravování - doladění barev (především ubrání modré,aby srst ztratila modrý nádech), trocha kontrastu, projasnění Sárinky. Opět práce v ZPS 15 (Zoner photo studio). Fotka se mi nejvíce líbí asi Sárinky zaujatým výrazem, v takovou chvíli je kolie vážně psem vskutku důstojným a aristokratickým; a krásným světlem, které způsobilo úžasné "kolečkování" stromů v pozadí.
A co na úpravu říkáte vy? Napiště mi do komentářů nebo ohodnoťte článek! Budu moc ráda a zároveň jsem moc zvědavá na vaše názory! Přijímám i kritiku a profesionální rady :-)


Chovatelé zakrslých beránků (ZB)

6. května 2016 v 13:38 | © Králičí máma píše |  Články o králíčcích
Miluji zakrslé beránky s klasickou srstí a proto jsem se rozhodla vytvořit zde seznam odkazů na chovatele, kteří se chovu klasických zakrslých beránků věnují. Mám pocit, že těchto chovatelů rapidně ubývá a jsou převálcováváni hobby chovateli, kde z beránků najdete především saténové beránky.PŘED & PO | Sára v pampeliškách

5. května 2016 v 19:07 | © Králičí máma píše |  Úpravy fotografií
Přnáším vám první vyttvořené srovnání před a po. Dlouho jsem zvažovala, jestli sem úpravy dávat, ale nakonec jsem si řekla, proč ne...samotnou by mne u jiných fotografů zajímalo, jak vypadají originální fotografie. Jen se mě prosím neptejte na postup, protože už ho sama nevím. Ale zjednodušeně řečeno -provedené retuše, úprava barev a trocha odšumění, protože fotka byla focená za horších světelných podmínek (zataženo a už se připozdívalo). Fotka je upravovaná v Zoner photo studio 15, se kterým se stále učím, takže mám dost velké rezervy. A to byl vlastně i jeden z důvodů pro založení této rubriky - bude zajímavé po čase prohlédnout straré úpravy zjistit tak, jestli došlo knějakému zlepšení.


Plánované akce

4. května 2016 v 13:35 | © Králičí máma píše

- Rok 2016 -

TermínAkceOdkazyÚčastČlánekFotoVideo
13.2.Treibball seminář ČBudálostZDEZDE-
5.3.Oblastní výstava ČBwww---
5.3.Přehlídka plemenných koní v zemském hřebčinci PísekudálostZDEZDEZDE
25.3.Výcviková procházka Rudolfov-MrhaludálostZDEZDE-
27.3.Výlet Rudolfov - Mrhal-...
23.4.Celodenní trénink Strmilov - Treibballudálost (Scooby operace)...
24.4.MVP České Budějovice- (Scooby operace)...
7.5.
Veteráni Křivonoska 2016(?)
Hans Zimmer Praha

-
--
14.5.Kvalifikace chladnokrevných koní České Budějovice-
(Scooby nemoc)
---
18.-22.5.Hobby.....
17.-19.6.Slavnosti pětilisté růže Český Krumlovwww....
7.8.Ovčácké slavnosti Borovanyudálost....
13.-20.8.Letní výcvikový tábor Ozzoteam.....
konec srpnaDostihy Netolicewww,www....
9.-11.9.Šampionát TRB - seriál 2016 Radikovwww....