MÉ DALŠÍ ZÁJMY

31. července 2015 v 11:46 | © Alena Loudová

» MÉ SBÍRKY

Sbírám pohlednice králíčků - na mou sbírku se můžete podívat ZDE , také sbírám pohlednice kolií, ale ty už spíše jen příležitostně, na sbírku se můžete podívat ZDE a mou velkou vášní jsou filmy pro pamětníky (veselohry) a před nějakým čase jsem se rozhodla kupovat si je na DVD. Jaké již mám, to se můžete podívat ZDE.» FILMY / movies

Miluji sledování filmů, ale nesleduji jen tak něco. Nemám ráda kriminálky (myslím, že toho krimi je v reálu už tak dost, nemusím se na to ještě dívat). Ráda se podívám na dobrou komedii, romantický či historický film. Z Českých filmů obdivuji filmy pro pamětníky, které taky sbírám na DVD. Jinak mezi mé nej filmy se řadí především: Království nebeské, Remember me, Twilight sága, Přestupný rok, Válečný kůň, Krasavec Beauty, Lassie, Elizabethtown, Secretariat.


Nejoblíbenější filmový citát...

"Be without fear in the face of your enemies. Be brave and upright that God may love thee. Speak the truth always, even if it leads to your death. Safeguard the helpless and do no wrong. That is your oath."
(Kingdom of Heaven)
» KNINY / books

Hodně ráda čtu, ale tam jsem ještě vybíravější. Miluji historické romány. 5.5. 2015 (v 7:43hod. ráno :-D) jsem dočetla mou prozatímní osudovou knižní trilogii - Měděný jezdec, Taťána a Alexandr a Letní zahrada. Dalo by se říci, že mi svým způsobem změnila život. Na některé věci jsem začala pohlížet jinak a více si uvědomuji jakým směrem chci, aby se můj život ubíral. Také se mi u těchto knih stalo něco poprvé - poprvé jsem u knihy skutečně plakala. Dosud jsem něčetla nic tak emotivního a po přečtení těchto knih mi bude dělat potíž přečíst něco nového, protože tento příběh byl naprosto strhující a psychicky vyčerpávající. První díl příběhu se odehrává v Leningradě během blokády za 2. světové války. Nutno říci, že kniha se opírá o skutečné reálie, které jsou zde mistrovsky popsány. Jelikož byla druhá světová válka dokonale fotograficky zdokumentována, vytvořila jsem blog s galeriemi k jednotlivým knižním dílům. Najdete tam fotografie z plno míst a událostí, které jsou v knihách zmiňovány. Blog zde.
................................................................
MŮJ NEJOBLÍBENĚJŠÍ KNIŽNÍ CITÁT

"There are some battles,no matter
how much you don't want to fight them,
that you just have to fight.
That areworth giving your life for."
(MĚDĚNÝ JEZDEC)

» VAŘENÍ

No..Né že bych milovala vaření, protože mne většinou dost štve, že člověk se u toho caprtá půl dne a pak je to během 10 minut pryč, ale někdy mne popadne vařivá a pak si to docela užívám. ZDE je pár receptů, které doporučuji :-)

» HISTORIE

Historie mne velmi zajímá. Zajímám se především o Sisi a východní frontu 2. světové války. ZDE je pár historických článků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama