Červenec 2015

MÉ DALŠÍ ZÁJMY

31. července 2015 v 11:46 | © Alena Loudová

» MÉ SBÍRKY

Sbírám pohlednice králíčků - na mou sbírku se můžete podívat ZDE , také sbírám pohlednice kolií, ale ty už spíše jen příležitostně, na sbírku se můžete podívat ZDE a mou velkou vášní jsou filmy pro pamětníky (veselohry) a před nějakým čase jsem se rozhodla kupovat si je na DVD. Jaké již mám, to se můžete podívat ZDE.» FILMY / movies

Miluji sledování filmů, ale nesleduji jen tak něco. Nemám ráda kriminálky (myslím, že toho krimi je v reálu už tak dost, nemusím se na to ještě dívat). Ráda se podívám na dobrou komedii, romantický či historický film. Z Českých filmů obdivuji filmy pro pamětníky, které taky sbírám na DVD. Jinak mezi mé nej filmy se řadí především: Království nebeské, Remember me, Twilight sága, Přestupný rok, Válečný kůň, Krasavec Beauty, Lassie, Elizabethtown, Secretariat.


Nejoblíbenější filmový citát...

"Be without fear in the face of your enemies. Be brave and upright that God may love thee. Speak the truth always, even if it leads to your death. Safeguard the helpless and do no wrong. That is your oath."
(Kingdom of Heaven)
» KNINY / books

Hodně ráda čtu, ale tam jsem ještě vybíravější. Miluji historické romány. 5.5. 2015 (v 7:43hod. ráno :-D) jsem dočetla mou prozatímní osudovou knižní trilogii - Měděný jezdec, Taťána a Alexandr a Letní zahrada. Dalo by se říci, že mi svým způsobem změnila život. Na některé věci jsem začala pohlížet jinak a více si uvědomuji jakým směrem chci, aby se můj život ubíral. Také se mi u těchto knih stalo něco poprvé - poprvé jsem u knihy skutečně plakala. Dosud jsem něčetla nic tak emotivního a po přečtení těchto knih mi bude dělat potíž přečíst něco nového, protože tento příběh byl naprosto strhující a psychicky vyčerpávající. První díl příběhu se odehrává v Leningradě během blokády za 2. světové války. Nutno říci, že kniha se opírá o skutečné reálie, které jsou zde mistrovsky popsány. Jelikož byla druhá světová válka dokonale fotograficky zdokumentována, vytvořila jsem blog s galeriemi k jednotlivým knižním dílům. Najdete tam fotografie z plno míst a událostí, které jsou v knihách zmiňovány. Blog zde.
................................................................
MŮJ NEJOBLÍBENĚJŠÍ KNIŽNÍ CITÁT

"There are some battles,no matter
how much you don't want to fight them,
that you just have to fight.
That areworth giving your life for."
(MĚDĚNÝ JEZDEC)

» VAŘENÍ

No..Né že bych milovala vaření, protože mne většinou dost štve, že člověk se u toho caprtá půl dne a pak je to během 10 minut pryč, ale někdy mne popadne vařivá a pak si to docela užívám. ZDE je pár receptů, které doporučuji :-)

» HISTORIE

Historie mne velmi zajímá. Zajímám se především o Sisi a východní frontu 2. světové války. ZDE je pár historických článků.

TVORBA

31. července 2015 v 11:44 | © Alena Loudová
Fotografování je mou největší vášní. Věnuji se mu přibližně od roku 2008, kdy jsem si domů přinesla mé první ušaté torpédo. Začala jsem mu tedy dokumentovat jeho živůtek a tím to celé vzniklo. V této rubrice najdete fotky z proběhlých focení zákazníků či fotky vyfocené jen tak a nejsou součástí žádných článků.


Úpravám fotografií věnuji hodně svého času. Mé schopnosti však stále nejsou na takové úrovni, jakou bych si představovala a tak se snažím neustále zlepšovat. Tato rubrika slouží k psaní různchch článů co se úprav týče, především sem však vkládám různé zajímavosti z mých fotoúprav a srovnávání fotografií před a poté.


Kdybych měla říct, co je mou největší vášní už od dětství, tak by to byla právě kresba. Kdekoli jsem byla, tam mne musely doprovázet i mé pasteky. Postupem času jsem vyzkoušela různé techniky, ale pastelky jsou mou nejoblíbenější technikou dodnes. Občas ale také vyzkoším techniky jiné a i když se jedná o malbu, výtvory najdete také v této rubrice.


V digitální malbě jsem stále takovým nováčkem, ale neskutečně mne baví. Nejvíce mne na ní baví asi nekonečné množtví možností ba
rev, úprav a popravdě také tlačítko zpět. :-D Digitální malba má plno výhod, ale nemá pro mne takové kouzlo jak klasická kresba a malba. V současné době se pokouším o malbu ve stylu vodových barev či akvarelu v kombinaci s tuší.


Tak to je taková má malá radůstka. Tvoření králičích dekorací si moc užívám. Mám prostě pro ušáky slabost...

DALŠÍ MÉ ČINNOSTI

RŮZNÉ TVOŘENÍ / another handmade
VYŠÍVÁNÍ / cross stitch


O králíčcích

30. července 2015 v 11:18 | © Alena Loudová"Králíčci jsou jako andělé.
Léčí duši, když je jí špatně, léčí tělo, když potřebuje zahřát skrze teplé pohlazení a dokáží spojovat lidi dohromady."

(Manžel)ZAJÍMAVÉ KRÁLIČÍ STRÁNKY A ÚTULKY