ZOO Hluboká 1.7.2014

11. července 2014 v 16:20 | © Alena Loudová |  Prožili jsme
Jedním z prvních dovolenkových výletů byla návštěva naší místní ZOO Hluboká nad Vltavou (dříve název ZOO Ohrada). Naší ZOO miluji více než pražskou nebo jakoukoli jinou (no i když velký citový vztah mám i k ZOO Lešná). Nelákají mne exotická zvířata, ale během let jsem si uvědomila, že zvířata, která mne lákají mají vždy něco společného. A sice plachost. Srnky, králíčci, zajíci, lišky, sovy...to jsou zvířata, na která bych se vydržela dívat neskutečně dlouho.

No a co zajímavého jsme při naší návštěvě viděli? Hned po vstupu na nás čekalo překvapení. Jako vždy jsme šli nejdříve k marám stepním. Jsou to úžasná zvířátka. A čekalo tam na nás maličké snad čerstvě narozené mláďátko :-) Bylo rozkošné a ještě neumělo pořádně stát na nožičkách.


Neodolala jsem a také jsem jí natočila na video...

Psouni se opět předváděli, vlk jako obvykle spinkal, u vyder bylo opět plno dětí. Ty mi samozřejmě vždy vlezly do záběru, takže tm bylo téměř nemožné něco vyfotit. Ale něco přece jen.


Dlouhou dobu jsme strávili u lišek, které tentokrát vyvíjely nějakou aktivitu. V předchozích návštěvách jsme neměli to štěstí. Strašně jsme obdivovali jejich krásu.

Hodně dlouhou dobu jsme také strávili u srnek, pro které mám obzvlášť slabost a hlavně naše místní jsou přítulné a tak jsme čekali, zda se odhodlají k nám přijít a nechat se pohladit. Trvalo to tentokrát déle, ale čekání se vyplatilo a my si zase srnečku pomazlili. Manžel prvně. Řeknu vám, mazlit se se srnkou, která si o to vyloženě říká ať pokračujete, je skutečně zážitek! Srnečky jsem tentokrát nefotila, byla jsem v nefotícím rozpoložení :-D

Další naší obvyklou zastávkou jsou divocí králíčci, kteří jsou až téměř u konce prohlídky. Tentokrát měli malá králíčátka a to byl bzukot. Ti se nezastavili a pořád se u nich něco dělo. Miluji tu jejich radost ze života, kterou projevují svým zběsilým hopsáním :-)


Toť vše z našeho prvního dovolenkového výletu :-) Jakmile bude chvilka, napíši report z dalšího :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama