Červen 2014

Něžná

30. června 2014 v 14:56 | © Alena Loudová |  Z focení

Na louce

24. června 2014 v 13:04 | © Alena Loudová |  Z focení
Včera po cvičáku, který jsem měla se Sárinkou jsem vyrazila hledat nějaké místo, kde bych zkusila s novými objektivy trošku zaexperimentovat. Chtěla jsem si pohrát se sluníčkem a vodou. V tomhle počasí bylo hodně těžké najít nějaké dobré místo. Už aby konečně zapršelo a kytičky a vůbec všechno se trochu zberchalo...Ale nakonec jsem jeden koutek objevila, sedla si a hrála si. Sárinka mi dělala milou, i když sem tam trochu vtíravou společnost :-D Ale ocenila, že tentokrát foťák nemířím na ní a tak si na louce různě šmejdila. Přikládám opět nejužší výběr fotek.

Helios...

První test Domiplanu

24. června 2014 v 8:05 | © Alena Loudová |  Z focení
Když mi přišel domiplan, pořád nevycházelo počasí. Chtěla jsem sluníčko a ono nepřicházelo. A tak jsem ho vzala alespoň k rodičům, že ho otestuju v klidu na zaradě. Jako modelku jsem přibrala mamky Zarinku a manžel pomáhal poutat její pozornost Usmívající se Tu něco málo. Musím říct, že i z domiplanu jsem hodně nadšená. I když podle toho, co jsem četla různě po internetu, tak velká většina fotografů ho zase hezky rychle uklidila nebo prodávala. Samozřejmě, jsou kvalitnější objektivy, ale myslím si, že je chudák trochu podceňovaný. Plno věcí zvládne krásně. Já osobně jsem přímo očarovaná z jeho bokehu Usmívající se a rozhodně ho hodlám hodně využívat.


První test Heliosu

24. června 2014 v 7:26 | © Alena Loudová |  Z focení
Čekala jsem na den, kdy vykoukne sluníčko. Jakmile se tak stalo, popadla jsem manžela, Sárinku, Helios a šlo se! Smějící se Mé první dojmy z heliosu? Jsem nadšená! Usmívající se Focení starými skly má prostě svoje nzaměnitelné kouzlo, vše trvá déle, ale o to víc můžete fotku promyslet, necvakátek jen tak od boku, jednu fotku za druhou. Přikládám pár prvních fotek Usmívající se


Nová veterina

18. června 2014 v 10:54 | © Alena Loudová |  Tak jde náš život
12.3. 2014 jsme na doporučení navštívili se Scoobym jinou veterinu - veterinární kliniku Aurumvet. Scooby měl hlenovité bobky, nebaštil seno, byl 2x přeléčený proti kokcidioze (2x pozitivní nález) a také byl dělaný rozbor na přítomnost bakterií. Na návštěvu kliniky jsme šli až s negativními výsledky a bobíky byly stále špatné.
Na klinice mu byl udělaný RTG tlamičky a zjistilo se, že má přerostlé zoubky a proto nepapá to seno. Z rozborů bobečků na místě se také zjistilo, že v nich nemá žádnou vlákninu. Byla nám tedy doporučena změna granulí. Ale důležité je hlavně seno, jehož žvýkáním si obrušuje stoličky. Domluvili jsme operaci na pátek 20.6 a dostal následující léky: (bude doplněno).
Domluvili jsme také kontrolu na pondělí 16.6., přišli jsme se tedy ukázat s těmito výsledky: Scooby nové granule papal pouze 2 dny, pak vyžadoval ty staré. Ze sena baštil jen lístky pampelišek. V pondělí jsme také domluvili nový termín operace - úterý 17.6. v 10:30. Měla jsem ho přinést v 9:30 hodin.

trik č. 48 - Polož!

16. června 2014 v 12:01 | © Alena Loudová |  Sárinky výcvikový deníček
Vždycky se mi líbilo, když pejsek uměl položit hlavičku na zem a pózovat tak na fotkách...Chtěla jsem to naučit i Sárinku, ale tipovala jsem, že tohle bude zrovna ten typ triku, který se bude snažit ochcávat. Ale Sárinka mě opět mile překvapila a naučila se to během jednoho cvičení :-) Při opakování odpoledne se snažila to malinko šidit, ale stačilo jí to slovně znova zopakovat a začala zasepokládat :-) Nyní bude následovat naučení vyššího stupně :-D a sice pokládání na dálku a aby vydržela dobu, jakou potřebuju :-)


Jak jsem se ke starým sklům dostala

16. června 2014 v 8:03 | © Alena Loudová |  Z focení

Očarovalo mne kouzlo starých skel...

Poprvé jsem se se starými skly setkala na fotografiích od českých fotografů psů. Konkrétně byl a stále je hodně populární Helios. Kvůli nízké ceně si ho začalo pořizovat mnoho lidí a já po něm také toužila, ale dosud se k jeho pořízení nedostala. Pak jsem na googlu a flickru začala zkoumat a obdivovat fotografie přírody vyfocené právě různými starými objektivy. A tak jsem jejich kouzlu naprosto propadla...A já si pak začala všímat, jak rozdílné dělají každé značky fotografie a začala jsem si uvědomovat, co se mí líbí natolik, že bych to také chtěla. A tak se stalo to, že ke mně na cestě domů jsou nyní dva mazlíci! Výše zmiňovaný Helios, konkrétně Helios 44-2 - m42 a pak Meyer-Optik Görlitz Domiplan 50mm 2.8 - m42, na který se těším daleko víc. Jsem zamilovaná do jeho překrásných jemných koleček (bokehu). Ještě lepší je Trioplan, ale ten třeba až časem...nejdříve se s nimi musím pořádně naučit :-) Měla jsem trochu problém sehnat Domiplan se závitem m42, nacházela jsem spíše exa, ale zadařilo se!!! Nesmírně se na ně těším. Na focení starými skly jsem založila speciální odnož v menu, protože bych to ráda spojila tak trochu s blogováním o starých sklech a jak se s nimi učím a tak :-)

Neopomněla jsem samozřejmě také koupit redukci m42 pro Sony,takže teď už jen čekám, až vše dorazí ke mně domů :-)

Meyer-Optik Görlitz Domiplan 50mm 2.8
Helios 44-2

Triky červen 2011 - červen 2014

16. června 2014 v 7:35 | © Alena Loudová |  Sárinky výcvikový deníček
Původně jsem sem chtěla dát všechny Sárinky triky jednotlivě, ale je jich tolik, že by to tu celé zaspamovala jen s trikama Smějící se Takže ty, co jsem naučila doposud shrnu do jednoho článku a další už budu dávat jednotlivě. Případně aktualizovaný seznam úplě všech triků pohromadě najdete zde > http://sweetflyers.weebly.com/triky.html