Naše zvířecí rodinka

20. května 2014 v 13:25 | © Alena Loudová
Aby se zvěř nehádala, vezmu jejich představování popřadě, hezky od nejstaršího po nejmladší Smějící se V jejich popise najdete jejich kladné, ale i záporné stránky. Proč se tím tajit? Kdo je nemá? Ale všechny naše zvířátka nade vše milujeme! (to jen taková poznámka pro nkteré zlé jazyky)Tak jdeme na to! Usmívající se

Scooby Loudovic

Narozen: 22.3. 2010
Pochází: chov, Hlavatce
Chovatel: Petra Kostečková
Pohlaví: Kluk...jako buk :-D
Plemeno: Zakrslý beran
Zbarvení: divoce zbarvený strakáč

Nepřehlédněte
- Scoobyho deník aneb zápisky ze života malého poseroutky
- Scoobyho vet deník


Scoobyho Motto:
"Jsem Scooby. Jsem malý.Jsem roztomilý. Jsem mazel.Jsem kutil. Jsem rytíř,protože rytíři jsou stateční.Jsem neodolatelný. Jsem okouzlující. Jsem milovník.Jsem chytrý. Ale HLAVNĚ -jsem kluk a jsem miláčkem všech!"

O Scoobym: Scooby měl být můj lék. Pořídila jsem si ho pár dní bo bolestné ztrátě mého prvního králíčka Čika. A nutno říct, že byl tím nejlepším lékem na světě a patří mu můj obrovský dík! Líbající A jaký vlastně je? V podstatě ho vystihuje už jeho motto, tady vedleSmějící se
Scooby je pro mě ten největší parťák a kamarád. Je to neskutečně chytré a čistotné zvířátko, které v těžké chvíli dokáže neskutečně pobavit nebo z člověka svým klidem vytáhne stres. Umí přijít na zavolání, zapískání, rozumí, co znamená NE! Ovšem taky umí dělat pěknej bordel Smějící se Dokáže bobčit a roztahat seno po celé místnosti. Smějící se Pak na vás však hodí svůj prosebný kukuč a místo hudrování se s ním jdete pomazlit.Líbající (na zemi ovšem, nesnáší chování) Smějící se Scooby má o sobě hodně vysoké mínění a ač naás si nic nedovolí (to on zase jako ví, kdo je tady skutečný pánSmějící se ), tak na pejskách si to kompenzuje do sytosti. On je mezi nima šéf a basta. A fenečky to (ho) respektují. Scooby je prostě nejstarší a je šéfem naší zvířecí smečky Usmívající seMrkající
Se Scoobym jsem začala cvičit na clicker a mým cílem je co nejvíce šířit do povědomí lidí fakt, že králíci jsou chytrá zvířata a mělo by se k nim začít přistupovat trochu jinak.


PP Jméno: Everlasting Faith from River Agara
Narozena: 17.4. 2011
Pochází: chov s PP, Žatec
Chovatel: Tereza Matoušková
Pohlaví: Fenka
Plemeno: Kolie dlouhosrstá
Zbarvení: trikolorní
Zdraví: CEA, PRA, KAT. negativní (v 7 týdnech), MDR1 -/-, DKK 2/1

Nepřehlédněte
Sárinky Motto:
"Byla jsem a budu dáma. Sem tam se ale ze mě stane dovádivé štěňátko."

O Sárince: Sárinka byl můj vysněný pes, kterého jsem se s manželem dočkala, v době, kdy jsme se stěhovali do vlastního bydlení. Už od malají říkáme, že je stará mladá Smějící se Vždycky působila až babičkovským dojmem. Klidná a vážná. Ale rozparádit to umí dokonale, to je pak neuklidnitelná. Obzvláště agility bylo její krevní skupinou. To ovšem ze zdravotních důvodů nebylo možné už dále provozovat a tak jsme skončily dřív, než jme pořádně začaly. Od štěňátka byla vychovávána k poslušnosti a učila jsem jí různé triky (k dnešnímu dni 20.5. 2014 umí spolehlivě tak přibližně 60 triků). Plánovala jsem s ní také zkoušky z dogdancingu, ale postupně jsem zjistila, že náplň zkoušek mě nějak neláká. Raději jí učím triky jen tak pro zábavu. Celkově je Sára dobře cvičitelný pes, který je do každého cvičení nadšený. Co s ní zkusím, to jí jde a baví jí to. Je taková uni-fena jak já říkám Smějící se . Její velkou výhodou (a to nejen její, ale kolií obecně) je inteligence, cviky se rychle naučí a není třeba je s ní opakovat stále dokola. Naopak. U kolií méně znamená více.
Sára je takový poločlověk. Pozorně naslouchá, když jí něco povídáme a v hlavě jí to šrotuje a snaží se všemu porozumět. Má to občas ale i své nevýhody. Je šíleně empatická a věškeré naše nálady se v ní promítnou a když máme někdy na něco vztek, vztahuje si to na sebe.
Sárinka moc nemusí pejsky, které jí až moc otravují a nedají si pokoj..tak po nich vyjíždí. Zato miluje malé pejsky a malinká něžná štěňátka, před těmi pravidelně učůrává rozňuňaností Líbající
S čím mě Sárinka dokonale sejří je její nechuť k deštivému počasí a odmítání se venčit v něm. A pak její uštěkanost na cvičáku Smějící se Smějící se Jinak je to náš Best Friend, ostatně, má to napsáno na jejím postrojiMrkající.
Se Sárou se věnuji výcviku poslušnosti, Treibballu, učíme triky a zkoušíme speciální pachové práce.
ČLÁNEK: Já & Sára

PP Jméno: Beatrix Blue Star z Lomu ve skále
Narozena: 24.5. 2012
Pochází: chov s PP, Lysá nad Labem
Chovatel: Lucie Kučerová
Pohlaví: Fenka
Plemeno: Šeltie
Zbarvení: blue merle
Zdraví: CEA, PRA, KAT. negativní (v 7 týdnech), chybí zub horní P3
Trixi Motto:
"To, co platí, platí jen jednou a jen chvíli."

O Trixi: Trixi byla pořízena jako další parťák do nepohody, jako kamarádka pro Sárinku a původně také jako další agiliťácká naděje. Výcviku agility se však již věnovat neplánujeme. Každopádně "výcviku" s Trixi se věnuje převážně Honza a někdy i já. Výcvik píši v uvozovkách, protože její výcvik je spíše rekreačního rázu. Zatím jsme nenašli disciplínu, která by jí bavila a byla schopná se na ní soustředit déle jak 2 minuty.
Co říci o její povaze? Na straně jedné je to nehorázně něžný a jemný mazlík, který vyžaduje neustálé chování na klíně a umí si svým pohledem získat každého. Je zadobře se všemi, kdo jde na ní trošku pomaleji a nevrhá se na ní. Na straně druhé si umí dokonale postavit hlavu a totálně ignorovat, co po ní člověk žádá (pro nás trochu nezvyk oproti poslušné Sáře již od mala). Pravidla jsou tu od toho, aby se porušovala. S čímž mám popravdě trochu potíže. Když si vezme něco do hlavy, je těžké ji přesvědčit o opaku. A většinou jí napadaji celkem šílenosti.
Trixuše nemá ráda jiné pejsky. Snese jen ty, se kterými se seznámila jako malá nebo ty, kteří si jí nevšímají. Potřebuje mít prostor...hodně prostoru. Při seznamování si hraje na drsnou frajerku, ale je to posránek.
Co mě na Trixi nejvíce mrzí je fakt, že by odešla s každým, kdo má kousek žvance a po nás by ani nevzdechla.


Foto celé naší smečky pohromadě Líbající

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dominika Protivová Dominika Protivová | Web | 20. května 2014 v 18:54 | Reagovat

Jsou rozkošní :)

2 alenaloudova alenaloudova | Web | 26. května 2014 v 11:00 | Reagovat

[1]: Děkujeme! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama